„Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju. Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie, gdyż utrwali ją i oprze na prawie i sprawiedliwości, odtąd aż na wieki. Dokona tego żarliwość Pana Zastępów.” Księga Izajasza 9:5
Zapiszcie na karteczce wersety z Księgi Izajasza i przymocujcie na pudełku/woreczku lub włóżcie do koperty z numerem 2. To proroctwo pochodzi z około 740 roku przed Chrystusem. Bóg objawił Izajaszowi, że narodzi się Syn Boży i że będzie On pochodził z rodu króla Dawida. Dawid był królem Izraela a jego następcą był Salomon – król, który doprowadził królestwo Izraela do największego rozkwitu i który znany był ze swej mądrości. W Ewangelii wg Św. Mateusza możemy znaleźć ich imiona w rodowodzie Jezusa (werset 6). A jednak to Jezus jest nazwany najpotężniejszym z rodu Dawida, ponieważ panowanie Dawida i Salomona już przeminęło a Jezus będzie panował na wieki! Słowo Boże jest doskonałe i możemy polegać na Bogu i Jego Słowie! Bóg wszystko doskonale zaplanował i objawił nam w Biblii. A Jezus wszystko to wypełnił. Takiemu Bogu ufamy, bo jest On godny zaufania! On dotrzymuje danego Słowa i jest niezawodny!
Bycie niezawodnym to robienie tego, co obiecaliśmy, nawet jeśli to jest trudne i wymaga poświęcenia. Niezawodność pozwala innym polegać na nas, bo wiedzą, że ich nie rozczarujemy. Pokażmy swoim bliskim, że cenimy ich i dlatego mogą nam zaufać i polegać na nas. Bądźmy konsekwentni i dotrzymujmy danych obietnic.Bycie niezawodnym to także ostrożność w składaniu obietnic i wykonywanie swoich obowiązków!
Zadanie na dziś: Zróbcie dla każdego „Bon upominkowy”. Na małych kartonikach (najlepiej ze świątecznym motywem) napiszcie, np.: DLA TATY, DLA MAMY, DLA ….. Następnie na każdym z tych bilecików każdy z członków rodziny ma wpisać własnoręcznie, lub z pomocą kogoś starszego, co deklaruje zrobić dla taty, mamy, siostry w tym tygodniu. Pamiętajcie, obietnice muszą być przemyślane (uważamy co obiecujemy) i ważne, żeby były to rzeczy, które sprawią przyjemność osobie obdarowywanej. „Bon upominkowy” może być też dobrym prezentem pod choinkę.Zadanie dodatkowe:Po ilu latach spełniło się to proroctwo? I od jakiego wydarzenia liczy się czas naszej ery i przed naszą erą? Co oznacza skrót A. D. i do jakiego wydarzenia w historii ludzkości nawiązuje?
Anna Kopeć