Anna Kopeć
„Ale ty, Betlejemie Efrata, najmniejszy z okręgów judzkich, z ciebie mi wyjdzie ten, który będzie władcą Izraela. Początki jego od prawieku, od dni zamierzchłych.”
Księga Micheasza 5: 1
Dołączam plik do wydruku. Przymocowujemy dzisiejszy werset na kopercie, bądź pudełku z numerem 2. W trakcie czytania częstujemy się zawartością pudełeczka lub koperty.

Bóg działa z niezwykła precyzją. Micheasz był prorokiem i żył w tym samym czasie co Izajasz (około 735 r. przed Chrystusem) i jemu Bóg także objawił kolejne szczegóły dotyczące przyjścia Jezusa na ziemię. Betlejem judzkie. Czy znasz historię Estery, opisaną w Księdze Rut. Estera i jej mąż Boaz, mieszkali właśnie w Betlejem. I to właśnie ich prawnuk, Dawid, został królem Izraela. To dlatego Józef i Maria musieli udać się do Betlejem na spis ludności, zarządzony przez cesarza rzymskiego Augusta, bo właśnie stamtąd pochodzili – z rodu króla Dawida, jak czytaliśmy wczoraj.
Czasem słyszę, że zaufanie jest czymś niezwykłym, ale zaufanie jest czymś, co robimy codziennie, nawet nie wiedząc o tym. Kiedy poznajemy nową osobę to nie sprawdzamy jej dowodu osobistego kiedy się nam przedstawia. Ufamy jej, że nosi takie imię, którym się nam przedstawiła. Kiedy czekamy na autobus, sprawdzamy o której godzinie przyjedzie, bo ufamy, że około tej godziny ma przyjechać (może nie punktualnie, ale ma być!). I tak dalej i tak dalej. A jakże oczywiste wydaje się zaufanie osobie, która zawsze dotrzymuje słowa i wszystko, co powie – sprawdza się. Taką osobą jest właśnie Bóg. – najbardziej godny zaufania we wszechświecie.
Zadanie na dziś.
Dziś przeczytajcie Księgę Rut. Następnie można odnaleźć Boaza (Booza) w rodowodzie Jezusa (Ewangelia Łukasza 3: 23-38). W trakcie czytania można spożyć ulubiony deser albo też deser po obiedzie może być dobrą okazją do przeczytania historii Rut. Można również omówić i opisać cechy charakteru Noemi, Rut i Boaza a młodsze dzieci mogą wykonać ich portrety.
